Twoje włosy i Ty

a043fc3d045f9d5a00c8aa282f66c87cCzy zastanawiałaś się czego potrzebują Twoje włosy, aby wyglądały dobrze i byś Ty czuła się dobrze sama ze sobą? Przez 20ścia lat mojej pracy, zawsze gdy z moich ust padało takie pytanie, odpowiedzi, mimo upływu lat, zawsze były i są takie same:  nie mam czasu, pielęgnacja trwa zbyt długo, robienie fryzury i pielęgnacja włosów kosztuje i do tego jeszcze nie zawsze jesteśmy zadowolone. Dziś, po tylu latach pracy z kobietami, obserwując je, ich życie, analizując nasze rozmowy, wiem, że powód jest całkiem inny.

Włosy to odzwierciedlenie nas samych. Jeśli w życiu szukamy skomplikowanych rozwiązań, mniej lub bardziej świadomie staramy się udowodnić coś sobie, komuś, nie wiadomo po co i dlaczego. Tak samo postępujemy z naszymi włosami, szukamy podobieństw do innych włosów. Chcemy cudów na włosach, kupujemy sto rzeczy, maski, odżywki, bo czytając wydaje nam się, że to dla nas i ta na pewno nam pomoże. Stoi to później w domu na półce i się kurzy . A tak naprawdę z włosami jest jak z życiem, a życie jest proste, tylko trzeba do niego podejść na poważnie i je pokochać. Wtedy rozwiązania przychodzą same i to te dobre. Nasze włosy też potrzebują zainteresowania, opieki i miłości. Przede wszystkim zastanów sie co lubisz, krótkie czy długie włosy. Po drugie,  jak często możesz je odświeżać strzyżeniem, to bowiem połowa sukcesu. Następnie kolor musi podkreślać Twoją osobowość. Jak to już mamy, to czas na odpowiednią pielęgnację. Zaczynamy od szamponu, dobierając go do rodzaju skóry głowy, a nie włosów! Następnie odżywka, ją skolei dobieramy do rodzaju i struktury włosa oraz czasu jaki mamy by ją trzymać na włosach. Masz więcej niż 1 minutę – odżywka do spłukiwania, mniej niż 1 minutę wybierz tą bez .Następnie maska do włosów do stosowania mniej więcej raz w tygodniu od 5 do 15 min i to jest nieodzowny element pielęgnacji naszych włosów.  To jest  właśnie ten moment, kiedy możemy sie o nie zatroszczyć z miłością, a to daje efekty. Proste, prawda? Proszę Cię również, aby Twoje włosy miały opiekuna w postaci dobrego fryzjera, który rozumie  Twoje włosy i ich potrzeby, ale to sie uda tylko wtedy jak Ty i Twój fryzjer również będziecie się rozumieć i sobie ufać. Poświeć sobie trochę czasu i zastanów się jak jest u Ciebie.

zdjęcie:  peter lindbergh for vogue italia 1997

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>